Spordimeditsiiniline TERVISEUURING

 

Spordimeditsiiniline terviseuuring annab ülevaate inimese tervislikust seisundist. Selle peamiseks eesmärgiks on teha kindlaks vastunäidustused või osalised piirangud spordiga tegelemiseks ning selgitada välja terviseriskid. Arvestades eelnevaga, on uuring abiks sportliku tegevuse planeerimisel ja oluliseks lisainfoks treeneritele.

Terviseuuring kestab  1,5 tundi  ja kompleksis sisaldub:

  • Dr Katrin Raudsiku vastuvõtt: inimese tervisetausta selgitamine, esmane läbivaatus, koormustesti läbiviimine ja tulemuste analüüs;
  • uuringud (kaalumine, mõõtmine, EKG, vereanalüüs, vastunäidustuste puudumisel koormustest veloergomeetril)

Koormustesti vastunäidustused on:

  • kroonilise haiguse ägenemine
  • rasked südame- ja veresoonkonna haigused
  • kõrge vererõhk (≥160/110 mmHg)
  • väljendunud kehvveresus (madal hemoglobiin)
  • lisatasu eest on võimalik juurde tellida spirograafia (hingamisfunktsiooni uuring) ning lisaanalüüsidena ferritiin ja D-vitamiini sisaldus veres.

Ägeda haigestumise korral (palavik, nohu, köha; viirus- ja teised nakkushaigused) tuleb terviseuuringu tegemine kuni tervenemiseni edasi lükata.

Sportimisel on oluline jälgida oma tervist. Üheks objektiivseks võimaluseks on teha vereanalüüse, mis annavad organismi seisundist terviklikuma pildi, aidates paremini hinnata füüsilise koormuse mõju ning õigeaegselt avastada sellega kaasneda võivaid negatiivseid tagajärgi.

Seega on uuringule oodatud nii tervise-, harrastus- kui ka tippsportlased ja spordiga alustajad. Samuti on uuringule oodatud kõik, kes, tulenevalt oma elukutsest, tööst või ka huvist, soovivad terviseuuringu läbimisega saada teavet oma tervise ja terviseriskide kohta.

Terviseuuring Rapla haiglas on tasuline teenus: 1,5 tunnine kompleksuuring maksab 80€. Lisatasu eest saame pakkuda spirograafiat (10€), ferritiini määramist veres (10€) ja D-vitamiini sisalduse määramist veres (10€).

Spordiarsti vastuvõtule saate end kirja panna haigla polikliiniku registratuuris (48 44 050). Vastuvõtule tulekuks on vaja anda veenivere analüüs 2 päeva enne määratud vastuvõtu aega. Vere analüüsi saate anda polikliiniku protseduuride kabinetis kella 8 -10 vahel; analüüsi andma tulge söömata-joomata, soovitavalt ärge sööge rasvast toitu ka eelmisel õhtul.

Arsti vastuvõtule tulles on vajalik sportlik riietus ja koormustesti sooritamiseks spordijalatsid. Uuringu järgselt on pesemisvõimalus, soovi korral võtke kaasa oma käterätik.

Terviseuuringu tulemuste kohta annab arst teile ambulatoorse epikriisi (samuti tehtud analüüside tulemused  koos referentsväärtustega ja koormustesti ning spirograafia tulemused). Arsti poolt kinnitatud ambulatoorne epikriis koos analüüside ja uuringute tulemustega on vajadusel alati leitav teie e-terviseloost.

Terviseuuringu eest tuleb tasuda 80€ (soovi korral täiendavalt lisauuringute maksumus) polikliiniku registratuuri, kui lähete andma vereanalüüsi.

Täiendav info polikliiniku registratuurist tel 48 44 050 ja www.raplahaigla.ee