Lõppesid Rapla maakonna XXIV Talimängud

 

Käesoleval aastal peeti Rapla maakonna talimänge pisut teises rütmis kui seni harjutud. Nimelt toimusid erinevate alade võistlused erinevatel kuupäevadel, mis andis võimaluse paljudel spordiharrastajatel mitmel alal ennast proovile panna. Samas viidi mängud läbi kahes vallas. Kehtna valla Valtu spordimajas ja selle ümbruses toimusid lauatennise, ujumise, koroona ja disc.golfi võistlused. Ülejäänud kaheksa ala korraldamise võttis enda kanda meie vald.

Algul planeerisime korraldada 13 ala. Ilmaoludest tulenevalt pidime ära jätma lumeraja sõidu, mis on kaiukate üks tugevamaid alasid ning loomulikult ka suusatamise, sest rajad lihtsalt sulasid ära. Nii saigi  võisteldud 11 alal. Rinda pisteti kabes, males, mälumängus, lauatennises, koroonas, ujumises, disc-golfis, sangpommi tõstmises, sulgpalli- ja korvpallimängus ning juhtkonnavõistluses.

XXIV valdade talimängudel osales erinevatel spordialadel kokku 374 sportlast, kelle seas oli 66 Kaiu valla eest võistelnut osalejat, kes startisid kokku 72 korral. Meie inimesed tõid koju ühe alavõidu – sangpommi rebimises, korvpallis teise koha ning kabes, males, mälumängus, ujumises saavutati hinnatav kolmas koht. Individuaalselt  võitis kuldmedali: Sven Rännel ujumises, hõbemedali Evelin Evisalu ujumises, Jaan Urgas males, Kaido Pärn sangpommi rebimises ning kolmandad kohad teenisid välja Triin, Raino ja Tiit Pobbol mälumängus, Tõnno Sulu ja Kailo Sinivee sangpommi rebimises.

Alade kokkuvõttes, kus seitse paremat võistkondlikku tulemust läks arvesse saime üldarvestuses III koha Rapla ja Kehtna järel ning väikeste valdade osas kindla esikoha.

Tänan südamest teid kõiki, kes te leidsite aega ning tahet oma koduvalla eest võistlema tulla ning oma panusega aitasite Kaiu valla võidule! Suured tänud ka meie kohtunikele ja toimkonna liikmetele Marko Oravale, Miralda Sildveele, Taisi Aasulale, Agur Aperkile, Triin Pobbolile, Ene Laurile, Piibe Pärnale ja Karine Rajasaarele

Raplamaa XXIV  talimängude tulemuste koond

Pildid: Aare Hindremäe

Aivo Sildvee
Spordi- ja terviseedendusespetsialist