« Tagasi

Teavitus Euroopa Liidu toiduabi jagamisest

 Sotsiaalministeerium jagab koos Toidupangaga 2017. aasta kevadel Euroopa enim puudust kannatavate inimeste abifondi ostetud toiduabi. Toiduabi on õigus saada inimestel, kes 2017. aasta jaanuaris ja veebruaris taotlesid ja said toimetulekutoetust või kellele maksti neil kuudel vajaduspõhist peretoetust.

Eelpool toodust tulenevalt on Teil õigus saada toiduabi, millele palume järele tulla:

Kaiu vallamajja, aadressiga Kasvandu tee 17, Kaiu alevik , E-N kella 9.00-17.00.

Toiduabi väljastatakse isikut tõendava dokumendi alusel. Kui Teil puudub võimalus nimetatud päeval kaubale järele tulla, võite volitada enda esindaja toiduabi välja võtma. Kaup väljastatakse mõlemal juhul isikut tõendava dokumendi alusel.

Oluline:

  • Kaubale järgi tulles pidage palun kinni päevast ja osutatud kellaajast.
  • Üks komplekt toiduaineid kaalub 13 kg ning sisaldab: tatart, neljaviljahelbeid, riisi, kuivatatud puuviljasegu, rapsiõli, suhkrut, veiselihakonserve, kanalihakonserve, sprotikonservi, purgisuppi, šokolaadi, teed ja kohvi. Toiduabile järele tulles tuleb kaasa võtta kogu komplekt.
  • Ühe toiduabi komplekti kaasavõtmiseks tuleb kindlasti kaasa võtta kaks tugevat kotti.
  • Komplektide arv sõltub teie pere/leibkonna liikmete arvust, mille deklareerisite sotsiaaltöötajale siis, kui toetust taotlemas käisite. Kui Teie pere saab enam kui ühe komplekti, palume kaasa võtta vastava arvu kotte.
    Näide:
    5-liikmeline pere, kus kõigile on ette nähtud toiduabi saab viis komplekti toiduabi ehk 5 x 13= 65 kg. Vajalik seega vähemalt 5 x 2 = 10 kotti.
  • Kui on mitu komplekti, võib toiduabil mitu korda järel käia.

Kui loobute toiduabi saamise võimalusest või ei vaja seda, palun teavitage Toidupanga esindajat või oma sotsiaaltöötajat. Küsimuste korral võib samuti pöörduda kas kohaliku sotsiaaltöötaja või toidupanga esindaja poole.