« Tagasi

Raplamaa koostöögrupi noored seiklesid Pärnu jõel

 

Kaiu vald  osaleb 2017. - 2018. aastal programmis „KOV strateegiline koostöö" Raplamaa koostöögrupis, mille läbi käivitatakse täiendavaid noorsootööteenuseid 7 – 26-aastastele noortele, kes elavad koostöögrupis osalevate kohalike omavalitsuste tegevuspiirkonnas. 

Esimeseks koostöögrupi ühistegevusesks oli spordiürituste sarja esimene etapp. Kogu sarja eesmärgiks on noorte tervislike eluviiside edendamine, koostöö arendamine piirkonna noorte vahel ning erinevate sporialade ja liikumisharrastustega tutvumine. Esimene etapp toimus 20. mail ning etapi alapealkirjaks oli „Kanuuseiklus Pärnu jõel". Osalesid Vändra, Raikküla, Rapla, Juuru, Kehtna ja Järvakandi valla noored. Kaiut esindasid seekord noored Kohilast ja Tallinnast - Kristian Sillaste, Kristian Tori, Anre Mitrovski, Robert Post, Erli Vaiknurm ja Liisa Knut, kuna Kaiu valla kohalikest ükski noor ennast ei registreerinud. Septembris loodaks võistlustulle saata ikka meie noored. Kokku osales kanuu matkal 38 noort. 

Seiklus sai alguse Kurgjalt, kus noori juhendas ja saatis turvaliselt kevadvetele Indrek Bachman Samliku matkamajast. Kui kilomeeter sõidetud, tuli taas randuda ning ees ootas TTÜ Särghaua maateaduste ja keskkonnatehnoloogia õppekeskuses aardejaht metellidedektoriga. Seal tegi noortele põhjaliku juhendamise Maris Rattas. Märgistatud alale oli peidetud sada võtit, millest noored pidid leidma kolmest võtmest koosneva kimbu. See ülesanne õnnestus kolmel võistkonnal. Kaiu eest väljas olnud tiim leidis võtmed 31 sekundiga, mis oli ka rekord. Järgnevalt ootas ees 13 km sõitu ning jõuti Suurejõele. Seal oli Ats Paberits ja Eliise Päärnamets ette valmistanud meeskonnatööharjutuse pealkirjaga „Mõrvamüsteerium. Ülesanne nõudis noortelt nutikust, tähelepanelikkust ja omavahelist koostööd.

Kokku toimub spordiürituste sarja 8 korda. Iga omavalitsus korraldab ühe etapi. Järgmise etapi toimumisaeg jääb septembrisse. Külla ootame neid kõiki siia Kaiu ning siis peame maha ühe korraliku lahingu. Mis ja kus täpsemalt, selgub peagi.

Kogu sarja üldvõitja omavalitsus saab auhinnaks 1000 €, mida saavad noored näiteks noortetoa edendamiseks või mõne ürituse korraldamiseks kasutada. Auhind on igati pingutamist väärt ning korraldajad annavad endast parima, et iga etapp oleks omanäoline, piisavalt sportlik ning meeleolukas.

Sel korral tõi võidupunktid koju Kaiu1 võistkond kuhu kuulusid Anre, Erli ja Kristian. Talle järgnes Vändra ning auväärse kolmanda koha viis koduvalda Raikküla võistkond.

Tegevusi rahastatakse haridus-ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava Euroopa Sotsiaalfondi kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine" kirjeldatud tegevuste raames. 

Korraldajad  tänavad  Suurejõe rahvamaja sõbraliku vastuvõtu eest. Veel olid suureks abiks Ats Paberits, Reilika Kivisild, Maris Heldja-Pärn ja Martin Sempelson.

Iga noor on väärtus. Tulevik tehakse täna!

Kadri Brecher
Kaiu Noortetoa juhataja

facebook

toetajad